biz kimiz?

Bir varmış bir yokmuş… İzmirli anneler adında bir e-mail gurubu varmış. Yüzlerce İzmirli anne ve anne adayı kadın her gün aralarında yazışırlarmış. Ne yazarlarmış diye soracak olursan, “ne olursa…” diye cevap alırsın:) Zira hakkında yazmadıkları konu yokmuş desek daha doğru olur.

Ara sıra da bu kadınlar okudukları kitaplar hakkında yazarlarmış. Efendim, o anda ne okuyorlar, son zamanlarda neler okudular, ne tavsiye ederler… Derken bir gün Özlem çıkmış demiş ki; “Özgür Bolat’ın bir kitap kulübü varmış arkadaşlar, ne güzel buluşup kitaplar hakkında sohbet ediyorlarmış, biz de böyle bir kulüp kursak güzel olmaz mı?”

Yeliz – bizzat ben kendim :) – tabiri caizse balıklama atlamış bu fikre. Derken onlarcası da katılmış ve bir kitap kulübü fikri böylece doğmuş.

Kulüp çok farklı kitaplarla beslenmiş, sohbetlerle zenginleşmiş, kulüp üyelerinin arkadaşlarının da katılımıyla büyümüş çoğalmış.

O gün bugündür fikri ortaya atan Özlem “kulüp başkanı” olarak görevine…
Banu, boş zamanlarında elini masaya vurarak kulübü disipline etmeye…
Sıla, başkan yardımcılığına…
Kulüp üyelerinin kalanları da kulübe taze kanlar kazandırmaya, yepyeni bambaşka kitaplarla kulübü zenginleştirmeye, uzun sohbetlerin tadını çıkarmaya devam etmektedir.

Baktık biz bu kulüp işini çok seviyoruz bir blog tutmaya başlayalım dedik. 
Dedik ki unutmayalım, neler okuduk, neler konuştuk hatırlayalım, hatta herkesle paylaşalım…

Bitirirken…

Okumak güzeldir. Birlikte okumak daha güzeldir…